Wskazówki dotyczące pisania unikalnych tytułów meta w skali firmy

Pisanie przekonujących, opisowych meta-tytułów jest trudne – a tym bardziej, gdy masz do czynienia z tysiącami stron. Tytuły meta nie są niczym nowym w świecie SEO. Potrzebujemy ich, ponieważ tworzenie ciekawych tytułów może poprawić liczbę kliknięć i sprzedaż. Pomagają one czytelnikom i wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest strona i są uwzględniane w algorytmach rankingu Google. Z tych powodów nawet nowi właściciele stron internetowych pracują nad swoimi tytułami. Jednak gdy pracujesz w witrynie korporacyjnej i publikujesz ogromne ilości treści, tytuły meta stają się coraz bardziej złożone.

Meta Title wyzwania, przed którymi stoją przedsiębiorstwa

Podczas pisania meta-tytułów przedsiębiorstwa borykają się z dwoma głównymi problemami:

 • Kanibalizacja
 • Wyjątkowość.

 

Twoje tytuły powinny obracać się wokół słów kluczowych, które nie konkurują ze sobą na różnych stronach Twojej witryny. Amazon jest doskonałym przykładem strony, na której kanibalizacja jest łatwa, ponieważ wielu sprzedawców sprzedaje to samo. Wyszukaj na stronie hasło „gołąb dezodorant dla mężczyzn”, a znajdziesz dziesiątki produktów – a wiele z nich jest takich samych.

 

Automatyzacja lub zaawansowane algorytmy mogą do pewnego stopnia pomóc uczynić tytuły wyjątkowymi, zweryfikować, czy istnieje ten sam tytuł i wprowadzić subtelne zmiany, aby tytuły były wyjątkowe. Jednak często najlepiej jest korzystać z wkładu ludzkiego i narzędzi (takich jak skrypty zaplecza, które sprawdzają te same lub podobne tytuły), aby upewnić się, że tytuły są unikalne i że kanibalizacja nie istnieje.

 

Tytuły meta mogą się różnić w zależności od:

 • Intencja treści.
 • Treść sprzedaży.
 • Treść informacji.
 • Strony produktów.

 

Ale poza tym nadal obowiązują ogólne wytyczne dotyczące metatytułów. Nadal możesz korzystać ze sprawdzonych metod dotyczących metatytułów w witrynach firmowych. Należy jednak wziąć pod uwagę rodzaj witryn korporacyjnych, z którymi masz do czynienia.

Rodzaje firm i ogromne treści, które tworzą

Witryny firmowe występują w wielu formach.

 • Duże, globalne firmy uwielbiają publikować treści informacyjne.
 • Niektóre firmy skupiają się na blogach.
 • Sklepy e-commerce skupiają się na produktach.

 

Microsoft jest dobrym przykładem witryny korporacyjnej z bogatą zawartością. Witryna korzysta z wielu poddomen, aby pomóc w zarządzaniu zawartością, na przykład developer.microsoft.com, w celu oddzielenia zawartości i pomocy w rozwiązywaniu problemów związanych z metatytułem. Mają też własną subdomenę „blogi”. Posiadanie subdomen może być korzystne z punktu widzenia struktury witryny, ale wiele przedsiębiorstw tego nie robi.

eBay to kolejny przykład przedsiębiorstwa, który działa głównie jako sklep internetowy, chociaż wszystko jest sprzedawane na aukcjach. Ponownie, przedsiębiorstwo posiada bogactwo informacji i treści:

 • Przede wszystkim aukcje.
 • Sekcja społeczności.
 • Wiele subdomen.

 

Jednak podczas wyszukiwania określonych nazw produktów tysiące stron są indeksowane w Google dla serwisu eBay dla tego samego przedmiotu. Często między tymi tytułami istnieją subtelne różnice. Różnice w tytule meta na pierwszej stronie obejmują:

 • Wymiana litowo-jonowa na litowo-jonowa.
 • Dodanie „Bezszczotkowy” lub innych deskryptorów.
 • Dodawanie cytatów.
 • Zmiana pozycji niektórych słów.

 

Ale jeśli to ty piszesz 32 000 meta tytułów dla tego samego produktu, podejmujesz monumentalne zadanie. Nie ma łatwego sposobu ręcznego, ale przy odpowiednim podejściu z pewnością jest to możliwe. Po pierwsze, musisz upewnić się, że każdy tytuł jest napisany poprawnie, zanim włamiesz się na drogę do opanowania meta tytułów korporacyjnych.

 

Jak prawidłowo pisać tytuły meta

Pisanie tytułów meta jest zarówno sztuką, jak i nauką. Dlatego ich skalowanie może być szczególnie trudne. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo pisać meta tytuły, zanim zaczniesz myśleć o skalowaniu. Tytuły meta powinny być:

 • Od 30 do 60 znaków. Dłuższe tytuły nie będą poprawnie wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Wszystko krótsze niż 30 znaków nie będzie wystarczająco opisowe, aby osoby wyszukujące i wyszukiwarki wiedziały, o czym jest strona.
 • Opisowe i zawierać podstawowe słowo kluczowe. O czym jest ta strona? Ważne jest, aby być tutaj zwięzłym i szczerym. Tytuł powinien opisywać Twoją stronę i zawierać główne słowo kluczowe, aby pomóc w SEO.

Pisząc tytuł meta, postępuj zgodnie z tymi zasadami, jeśli chcesz, aby Twoja strona miała szansę na zdobycie pozycji w rankingu. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i sprawić, by Twoje meta-tytuły były jeszcze bardziej efektywne, powinieneś znaleźć kreatywne sposoby na włączenie:

Słowa wyzwalające

Właściwe słowa lub wyrażenia mogą skłonić użytkowników do kliknięcia Twojej witryny. Są to słowa, które wywołują emocje lub reakcje psychologiczne. Oto kilka skutecznych słów wyzwalających dla tytułów meta:

 • Otrzymać.
 • Próbować.
 • Uczyć się.
 • Rosnąć.
 • Ograniczony czas.
 • Ekskluzywny.
 • Oferta specjalna.
 • Pilne.
 • Ostatnia szansa.
 • Spieszyć się.
 • Wolny.
 • Gwarancja.

Używając języka wywołującego reakcję emocjonalną, możesz przyciągnąć więcej kliknięć. Upewnij się jednak, że dodajesz unikalne punkty sprzedaży.

Twoje unikalne punkty sprzedaży

Czym Twój produkt lub usługa różni się od konkurencji? Innymi słowy, jaki jest Twój unikalny punkt sprzedaży (USP)? Włączenie USP do tytułów meta może pomóc w generowaniu większej liczby kliknięć. Na przykład, jeśli wyszukuję „elektrycy w Nowym Jorku”, niektóre z najlepszych wyników zawierają następujące słowa:

 • To, co najlepsze.
 •  Atestowany
 • 1-godzinna służba ratunkowa.
 • Darmowe wyceny.

Jeśli desperacko potrzebujesz elektryka, potrzebujesz kogoś, kto jest „najlepszy” lub oferuje pomoc w nagłych wypadkach. Są to unikalne punkty sprzedaży, które przyciągają kliknięcia, ale mogą również pomóc w pozycjonowaniu, dodając słowa kluczowe i opisując zawartość Twojej strony.

 

 • Podsumowując, odpowiedni tytuł meta:
 • Jest zwięzły (do 60 znaków) i opisuje, o czym jest strona.
 • Zawiera główne słowo kluczowe dla strony.
 • Zawiera słowa wyzwalające i USP.

To może wydawać się dużo, aby umieścić je na małej przestrzeni, ale jest to łatwiejsze niż myślisz. Przyjrzyjmy się kilku wskazówkom i wskazówkom, dzięki którym pisanie meta tytułów będzie łatwiejsze i szybsze.

3 hacki do opanowania tytułów Meta Enterprise na dużą skalę

1. Zautomatyzuj proces

Automatyzacja przeszła długą drogę, ale Google powiedział niedawno, że treści generowane przez sztuczną inteligencję są niezgodne z ich wytycznymi.  Czy obejmowałoby to tytuły meta? Nie jestem pewien, ale nie chcesz też ryzykować, że sztuczna inteligencja sprawi, że tysiące tytułów stron stanie się nieczytelnymi. Zamiast tego zautomatyzuj:

 • Wyszukiwanie podobnych lub dokładnych tytułów.
 • Udzielanie porad dotyczących włączenia unikalnych informacji (więcej poniżej).
 • Rekomendowanie synonimów słów.
 • Używanie Pythona i JavaScriptu do automatyzacji tworzenia tytułów.

Jeśli użyjesz nawet drobnych form „automatyzacji”, pomoże ci to szybciej generować tytuły.

2. Znajdź niekonwencjonalne sposoby na włączenie unikalnych informacji

Jednym z głównych wyzwań związanych z pisaniem meta tytułów na dużą skalę jest to, że w końcu zabraknie Ci pomysłów.  Ponadto, jeśli sprzedajesz podobne produkty lub odmiany tego samego produktu, stworzenie unikalnych metatytułów może być trudne. Jeśli Twoje meta tytuły są zbyt podobne, szukaj unikalnych informacji w niekonwencjonalnych miejscach. Na przykład Twoje tytuły mogą obejmować:

 • Numery lub nazwy modeli.
 •  SKU
 • Kombinacje kolorów i rozmiarów.
 • Gwiazdki recenzji.

3. Autorzy, daty i kategorie

Jeśli Twoja firma publikuje wiele wiadomości lub blogów, możesz łatwo dodać trzy rzeczy, aby tytuły były wyjątkowe. Trzy, które polecamy to:

 • Nazwisko autora do tytułu.
 • Data publikacji.
 •  Kategoria

Ponieważ są to strony z wiadomościami i blogami, nikt nie będzie miał nic przeciwko zobaczeniu tych informacji na końcu tytułów, najlepiej po myślniku lub fajce.

Jeśli masz sklep e-commerce ze sprzedawcami zewnętrznymi, możesz dodać nazwę sprzedawcy na końcu, aby zachować niepowtarzalność.

Pisanie meta-tytułów dla przedsiębiorstw jest trudne, ale korzystając z tych wskazówek , możesz tworzyć unikalne tytuły, które promują kliknięcia i unikają kanibalizacji .